Köprülü Kanyon (Canyon) Bölgesi, Köprülü Kanyon Milli parkı Hakkında

Antalya Köprülü Kanyon Milli Parkı | Beşkonak Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon Milli Parkı;

Köprülü Kanyon Milli Parkı, kurulum alanı Antalya'nın Manavgat ilçesinde Bolasan ile Beşkonak arasında, orta kısmında 14 km uzunluğunda rafting parkuru, bol beyaz köpüklü sularıyla akan Köprüçayı ile kanyonlarının derinliği 100 m’yi bulan Köprülü Kanyon Beşkonak çevresinde yer alır. Köprülü Kanyon (Canyon) Bölgesi, Köprülü Kanyon Milli parkı HakkKanyon uzunluğu ile en uzun kanyonlarımız arasındadır. Milli Park sedir ormanları ve Kapadokya'daki peri bacalarına benzeyen rüzgar ve akarsuların oluşturduğu doğal taş oluşumlarına rastlanmaktadır. Köprüçayı üzerinde bulunan eski taş kemerli köprü günümüzde de aktif olarak kullanılmaktadır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı size doğanın güzelliklerinin yanında içinde barındırdığı hayvanlar alemi dağ keçisi, geyik, tilki, ayı, tavşan, kurt, porsuk gibi canlılarla karşılaşma imkanı sağlar. Coşkulu ve azgın akan Köprüçayı bol oksijeni sayesinde bol miktarda alabalık çeşitleri bulundurmaktadır.

Doğal güzelliklerin yanında Antalya Köprülü Kanyon Rafting ve Kanyoning bölgesi Milli Park alanı Selge Antik şehir kalıntılarından Tiyatro, Agora, Artemis ve Zeus Tapınakları, Sarnıç ve Su Kemerleri ile tarihi de içinde barındırmaktadır. Köprülü Kanyon Milli parkını ziyaret etmek için ulaşım ve daha fazlası için bizi arayabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.