turk ingiltere rusya

Macera arama macera sana gelsin!

Antalya Köprülü Kanyon'da En Eğlenceli Rafting Turu

En Eğlenceli Rafting Turu | Rafting Gezileri | Extreme Rafting

En Heyecanlı Tur Rafting;

Rafting Eğlence meraklıları için en heyecanlı eğlence sporlarından birisidir. Şişirilebilir bot ve kanolarla sürüklenip şelaleleri geçerken genellikle deneyimli rehberler tarafından yönlendirilmesi gereken bir spor dalıdır. Özellikle Antalya Köprülü Kanyonda Rafting oldukça popülerdir. Bot üzerinde kürek çekip botu dengelemek gerekir bunun için grup olarak kas gücüne ihtiyaç vardır. Senkronize halde yapılan rafting oldukça güvenlidir. Rehberinizi dinleyin gerisini akışına bırakın.

Bunları Biliyor muydunuz?

  • Rafting, nehirde yüzen hareketsizlik ve yoğun kürek çekme ve direksiyon dönemlerinin karışımıdır. Böylece, bilginiz olmadan çok fazla kalori yakabilirsiniz. Rafting, yaparken çok eğlenmenin harika bir yoludur. Antalya rafting ‘de ortalama 145 kiloluk bir kişi için saatte yaklaşık 329 kalori yaktığını biliyor muydunuz?
  • Rafting, beş yaşından itibaren başlayabileceğiniz bir etkinliktir. Beyaz sularda, kendi başlarına güvenle yüzen ve hareket eden su cesetlerine erişimi olan hemen hemen herkes tarafından yapılabilir. Yeni başlayanlar son derece çalkantılı bir nehirde rafting yapmaya başlamamalı! Daha sakin sularda başlamak ve daha fırtınalı rapids leri fethetmek için iyi çalışmak gereklidir. Sizde çocuklarınıza güvenle rafting yapma fırsatı sunun göreceksiniz yıllar geçtikçe kendine olan öz güveni olumlu yönde değişeceğini biliyor muydunuz?
  • Rafting tanımı gereği, beyaz su raftingi türbülanslı nehirlerde gerçekleşir. Rafting sezonu genellikle nisan ayının sonlarında başlar ve çok yağışlar başlayana dek sürer. En iyi su genellikle mevsimin ilk birkaç haftasında veya şiddetli yağış olduğunda ortaya çıkar.
  • Rafting için en önemli unsur nehir olduğundan, bazı insanların coğrafi konumu aktivitelere katılmalarını engeller. Sahile yakın yaşıyorsanız ve biraz seyahat etmek istiyorsanız, şansınızı deneyin botla serüven yaşamak için mutlaka bir yer bulacaksınız. Rafting, ülkenin ortasında daha az bulunur.
  • Nehirde rafting yapmak için bir alternatif, rafting tesislerinde kapalı beyaz su bulmaktır. Bu parklar genellikle yapay dalgalar ve rapids oluşturabilen çok büyük bir kapalı tanka ev sahipliği yapmaktadır. Ne yazık ki, bu tür tesisler çok az ve çok uzakta ve tadını çıkarmak için oldukça pahalı hizmet satın almanıza sebep olacaktır bu yüzden gerçek ve doğanın tadını alabileceğiniz bir rafting serüvenine katılmak gerektiğini biliyor muydunuz?
  • Botunuza eşlik edecek bir rehberiniz olması gerekmeyen bir şelale açma sitesi bulma neredeyse imkânsız. Nehirden aşağı doğru yolculuk etmenin en yaygın yolu, bir rafting rehberli turunun parçası olmaktır. Bu turlar, çeşitli rafting kılavuzları tarafından denetlenen bir dizi botlara sahiptirler.
  • White water rehberleri, seyahat ettiğiniz nehir ve rotayı çok iyi biliyor olmalı ve sizi en iyi şekilde yönlendiriyor olacaktır. Rehberler ayrıca, tıbbi problemlerden arızalı ekipmana kadar her türlü acil durumu idare edebilecek şekilde eğitilirler. Kılavuzlar genellikle bölgedeki yerlilerdir; bu da onları, yerel tuhaflıkları veya karşılaşabileceğiniz flora ve faunaya dikkat çekmelerini sağlar. Tek başına kendinizce rafting yapmayı denemek asla iyi bir fikir olmadığını biliyor muydunuz?
Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp
İlginizi Çekecek Diğer Aktiviteler
ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.