Trekking Yaparak Kendini Yenile! Antalya Trekking ve Doğa Yürüyüşleri

Trekking Köprülü Kanyon - Antalya'da Yürüyüş Yap Kendini Yenile

DOĞADA YÜRÜMENİN İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

  • Doğa Kanseri önlemeye yardımcı olabilir;

Bağışıklık sistemimizin hayati bir parçası kansere karşı savaşabilen NK (Doğal öldürücü) hücrelerden oluşur. Peki Ormanda yürümek gerçekten bu hücreleri alabilir mi? Araştırmacılar, Orman seferi öncesinde küçük grup gönüllülerden kan örnekleri alırlar Ormanda iki ya da üç gün geçirirler. Sonra kanları yeniden analiz için alınır ​​ve NK hücresi aktivitesinde belirgin bir artış gösterdiği Gözlenmiştir bu uygulama 1 ay sürekli devam ederek sürmüştür. Uzun süreli etkileri açıkça daha kısa olmasına rağmen bir günlük ormancılık gezisi bile bu hücrelerde bir artışın olduğunu saptamışlardır. Bunu düzenli olarak yaparak yararlarını siz düşünün!

  • Ormanın kokuları stresinizi azaltabilir;

Kokular, sağlığımız ve duygularımız üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Görünüşe göre kokular beynimizdeki duygusal merkezle yakından ilişkilidir. Bazı kokuların ve kokuların geçmişiyle ilgili bir nostalji veya başka duygular uyandırmasına neden olan sebep budur.

Ancak stresin azalmasına yardımcı olabilirler mi? Uzmanlar kişilerin, normal ortamlarında oldukları ve ormanda oldukları günlerde ruhsal durumlarını ve stres düzeylerini değerlendirmelerini istediklerinde sonuçlar, orman günlerinin kronik streslerini azaltmada çok önemli olduğunu göstermiştir...

bilim adamlarının açıklamalarına göre, çam, köknar, sedir ve selvi ağaçları birçok bitki ve ağaçların uçucu yağlarını oluşturan alfa-pinen ve beta-pinen gibi fitonitler içeriyor olmalarıdır. Toros dağları eteklerinde olan Köprülü Kanyonda Oldukça sık bulunur.

  • Depresyona yardımcı olabilir;

İlginç bir çalışmada, Orman Ağaçlarının Yakınında yaşayan Beş konak beldesindeki köy insanlarının daha iyi zihinsel sağlıkları olduğu görülür. Şehirdeki Sokak ağaçlarının bile varlığı olumlu bir sonuç gösterir ve yapılan bir çalışma daha fazla ağacın bulunduğu alanların depresanlar için iyi geldiği tespit edilmiştir.köprülü kanyonda trekking turları raftingo

Ağacın yakınında olması ya da mevsimlere göre değişmesi, insanların kendilerini rahatsız edebilecekleri kentsel bir ortamda yaşamakla baş etmesine yardımcı olur. Bir ormanda yürüyüş yapmak çok daha iyidir, ancak birçok insan ağaç ya da komşu bir parktaki yürüyüşe sadece bakmak zorunda kalmaktadırlar. Sizde Köprülü Kanyon Milli park alanına gelerek gerçek doğayla tanışın.

  • Beyninizin daha iyi çalışmasını sağlayabilir;

Ağaçlarla bir orman veya yeşil alanın üzerinden geçmek, hafızaya ve öğrenmeye yardımcı olduğu bulunmuştur. ABD'de ve İngiltere'de yaklaşık 450 olan ormanlık alanla çevrili anaokullar Almanya'da popüler hale gelmiştir. Araştırmalar, bu orman ortamlarında oyun oynayan çocukların birçok bilişsel beceride daha iyi olduklarını, ancak daha iyi manuel becerilere sahip olduklarını ve kapalı alanlarda eğitilen çocuklardan daha iyi riskleri değerlendirebileceklerini göstermektedir. Bu Açık Hava eğitiminin en iyi yanı, bir gün bile olsa, çocuklar ormanların önemini, bakımlarını ve gezegene nasıl yardım ettiğini öğreniyor olmalarıdır. Temennimiz ülkemizde de böylesine okulların yapılması ve neslimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yönündedir. Raftingo Macera Olarak ekibimizle birlikte ilköğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik grup turları düzenleyerek 1 günde olsa bu sağlıklı doğal güzelliklerini tattırma arzusundayız.

  • Orman yürüyüşü, daha düşük kan basıncına yardımcı olabilir;

Sözü edilen sağlık faydalarından biriside, orman yürüyüşlerinin kan basıncınızı düşürmede yardımcı olabilmesidir Japonya da ki araştırmacılar küçük grup gönüllüleriyle Tokyo banliyölerinde bir orman parkında iki saat yürüyüş yapmalarını istemişlerdir. Kontrollü olarak, kentsel bir ortamda benzer bir yürüyüş yapmak zorundaydılar. Tüm testler yapıldıktan sonra, ormanda yürürken grupta daha az kan basıncı oluştuğu görülmüştür.

  • Orman yürüyüşleri yalnızlığı azaltmak için mükemmeldir;

Raftingo Macera turları sayfamızdan da göreceğiniz gibi, yeşil, ormanlık yürüyüş genel sağlık sorunlarının üstesinden gelmenin en iyi yollarından biridir ve her şeyden önce başkalarıyla birlikte yürüyerek veya aktivitelerimize katılarak yalnızlığınızı azaltabilirsiniz..

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşın

Lütfen Blog formunu eksiksiz doldurunuz.

ONLİNE REZERVASYON VE HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.